Aktualności
O fundacji
ADOPTUJ!
Jak możesz pomóc
Galerie
Wsparli Nas
HOTEL
Kontakt
Adoptuj wirtualnie
Czym jest wirtualna adopcja?

Jeżeli kochasz psy i chciałbyś im pomóc lub marzysz o adopcji własnego zwierzaka, lecz nie masz takich możliwości, możesz zostać wirtualnym opiekunem jednego z podopiecznych naszej Fundacji. Wirtualna adopcja to bardzo wygodna forma pomocy, która daje możliwość sprawowania opieki nad wybranym zwierzęciem "na odległość". Wirtualny opiekun wpłaca co miesiąc zadeklarowaną kwotę na wybranego przez siebie podopiecznego. Pieniądze z wpłat zostaną przeznaczone na koszty hotelowania, opiekę weterynaryjną, lekarstwa, karmy, nowe boksy, budy, zabawki, miski, smycze, legowiska itp.*  W profilu psa na naszej stronie umieścimy informację o wirtualnym opiekunie (imię i nazwisko lub pseudonim oraz miasto). Możemy także dodać przesłane przez Ciebie zdjęcie oraz dowolny, krótki tekst. Oczywiście wirtualna forma pomocy nie wyklucza możliwości wsparcia swojego podopiecznego w inny sposób. Możesz odwiedzać swego pupila w Fundacji, spędzać z nim czas podczas spacerów, zabawy. Możesz również pomóc nam w poszukiwaniach nowego, kochającego domu dla psiaka.  
* Adopcja wirtualna stanowi pomoc dla wszystkich zwierząt Fundacji, nie tylko konkretnego psa. Jeśli wszystkie potrzeby wybranego pupila będą w danym momencie zaspokojone przekazane środki mogą zostać wydane dla innego podopiecznego będącego w potrzebie. 
 
 
Czy decydując się na adopcję wirtualną podejmuję jakieś zobowiązanie?

Nie. W każdej chwili możesz zrezygnować. Wpłacając na nasze konto zadeklarowaną wcześniej kwotę zostajesz wirtualnym opiekunem wybranego zwierzęcia na 1 miesiąc. Dokonując takiej samej wpłaty w kolejnym miesiącu przedłużasz swój status wirtualnego opiekuna na kolejny miesiąc itd. Jeżeli chcesz się wycofać, wystarczy napisać do nas maila z informacją, że rezygnujesz z wirtualnej adopcji. Jeśli nie zarejestrujemy żadnych wpłat przez kolejne 2-3 miesiące i nie otrzymamy żadnego maila z wyjaśnieniem to również uznajemy to jako przerwanie adopcji. Istnieje również możliwość zmiany zadeklarowanej kwoty w trakcie trwania adopcji (jednorazowo lub na stałe). Prosimy tylko o uprzedzenie nas o tym drogą mailową. 
 
 
Czy zwierzę adoptowane wirtualnie może zostać oddane do adopcji stacjonarnej?

Tak. Zastrzegamy sobie prawo do oddania wirtualnie adoptowanego zwierzęcia do prawdziwej adopcji. W takim przypadku adopcja wirtualna traci ważność, a Fundacja jest zobowiązana do poinformowania o tym fakcie wirtualnego opiekuna. Fundacja nie zwraca pieniędzy wpłaconych do tej pory na rzecz pupila. Wirtualny opiekun może zdecydować o zakończeniu adopcji lub przesunięciu środków dla innego podopiecznego Fundacji. 
 
 
Kto może zostać wirtualnym opiekunem?

Wirtualnym opiekunem może zostać każdy: osoba prywatna, firma, organizacja lub określona grupa ludzi np. szkoła, klasa itp. Dla firm wirtualna adopcja może stanowić dodatkową formę reklamy. Na stronie obok zdjęcia adoptowanego pupila można zamieścić logo firmy oraz link do jej strony internetowej. 
 

Jakie są koszty wirtualnej adopcji?

Wysokość comiesięcznej darowizny jest dowolna. Każdy gest ma dla nas znaczenie, dlatego nie ustalamy dolnego limitu darowizny. Jednakże, w związku z tym zaznaczamy, że jedno zwierzę może zostać adoptowane przez więcej niż jedną osobę.
 
 
Jak zostać wirtualnym opiekunem?

To proste! Wystarczy napisać do nas maila na: adopcje@piesszukadomu.pl
W treści wskazać wybranego podopiecznego i zadeklarować wysokość comiesięcznego zasilenia. A następnie przekazać darowiznę na:
 
Nordea Bank nr: 09 1440 1013 0000 0000 1393 3456
Fundacja Pies Szuka Domu
Sulmin 73, 83-331 Przyjaźń
W tytule przelewu: "Darowizna + imię wybranego psa"
 
 
Możesz zostać wirtualnym opiekunem każdego zwierzęcia znajdującego się pod opieką naszej Fundacji. Jednak szczególnie rekomendujemy wzięcie pod swoje skrzydła naszych najstarszych podopiecznych. Stare, bezdomne czworonogi to trudny i niewdzięczny temat. Ich wiek, ewentualne choroby i przypadłości dyskredytują je na starcie w oczach potencjalnych opiekunów. Fundacja Pies Szuka Domu co roku przyjmuje pod swe skrzydła wiele starszych psów, które wymagają ludzkiej troski zdecydowanie bardziej niż młodsze zwierzęta. Niestety najczęściej jest to opieka po kres ich dni. Szanse na nowy, kochający dom dla naszych psich weteranów są niskie i maleją z dnia na dzień. A psie staruszki to niezwykle wdzięczne istoty, wciąż przepełnione nadzieją, czekające na miłość, która nada sens ich życiu.
Pragniemy choć trochę odmienić ich los. Dlatego specjalnie z myślą o naszych psich seniorach uruchamiamy program „Adoptuj Wirtualnie Psiego Weterana”. Zadeklarowane comiesięczne wpłaty przeznaczymy na specjalną karmę dla naszych seniorów, lekarstwa, niezbędne zabiegi, a także wygodne legowiska, odpowiednie dla starszych, zmęczonych łap. Choćby w ten sposób wesprzyjmy je, sprawmy trochę radości i poprawmy komfort ostatnich lat. Oczywiście wirtualna forma adopcji nie wyklucza możliwości odwiedzenia podopiecznych w rzeczywistości. Nasi seniorzy byliby przeszczęśliwi mogąc spędzić parę godzin ze swym ‘zdalnym’ opiekunem. A być może takie spotkanie zaowocowałoby prawdziwą adopcją